O festivalu vína

6. ročník Festivalu Vína Liberec se uskuteční v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích nad Nisou.

31. srpna 2024

 

FVL 6

SOBOTA 31. SRPNA 2024

Tento ročník festivalu bude speciální a s touto vizí o něm od posledního ročníku přemýšlíme. Chceme pro vás připravit přehlídku nejvybranějších vín, rozmanitých regionálních delikates, line up snů a další řadu novinek pro ještě lepší festivalový zážitek. Jednoduše do tohoto ročníku jdeme naplno a připravujeme pro vás festival, na který nezapomenete.

BUDOUCNOST FVL

FVL už je tady s námi 6 let a věříme, že s vaší pomocí minimálně dalších x5x let bude. Většina z nás pamatuje deštivý den před prvním ročníkem v Liebigově paláci nebo letní teploty a pohodu ve vratislavických desítkách v roce 2019. Společně jsme se ale nezastavili a FVL se i díky vám každým rokem zlepšoval až do podoby, ve které ho známe dnes. Těšíme se, až se zase sejdeme ve vratislavickém parku v srpnu 2024 a společně oslavíme lásku k vínu.

Děkujeme za vaši trpělivost, pochopení a nekonečnou podporu.

Myšlenka, uspořádat přehlídku a ochutnávku nejlepších tuzemských vín za účasti samotných vinařů pro širokou veřejnost, vznikla v DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKT na začátku roku 2014. V témže roce také proběhl úvodní ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC v prostorách bývalé oblastní galerie v Liebiegově paláci v Liberci. Skvělé ohlasy a vysoká návštěvnost nás utvrdily, že akce, která spojuje excelentní vína, dobré jídlo a kvalitní hudbu má v Liberci smysl pořádat i do budoucna.

Další ročníky FESTIVALU VÍNA LIBEREC pořádáme ve spolupráci s PETR STOLÍN ARCHITEKT a za podpory MĚSTSKÉ ČÁSTI VRATISLAVICE NAD NISOU v prostorách vratislavického Kulturního centra 101010 a v zámeckém parku. Volba přesunout FVL do Vratislavic se ukázala jako velmi prozíravá, protože stavba Kulturního centra 101010 je ukázkou krásné architektury, je zasazena do nádherného prostředí u zámeckého parku a nabízí velmi kvalitní a profesionální technické zázemí a také vynikající dostupnost ze širokého okolí.  Nejlepší vinaři z Čech a Moravy osobně představují více než 250 vzorků vína, špičkové restaurace nabízí speciální festivalové menu a regionální producenti představují své výrobky. Na pódiu se během dne střídá spousta zajímavých umělců a nechybí ani divadlo nebo dětské dílničky. FVL navštěvuje průměrně přes 3000 návštěvníků. Potvrdilo se, že FVL již není jen malou provinční ochutnávkou, ale že má ambice stát se profesionální a největší přehlídkou vína a gastronomie v libereckém kraji. 

Tradičně bude dějištěm největšího vinného svátku v kraji opět Kulturní centrum 101010. Doslova našlapaný program nabídne opět fúzi výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby.

V sobotu 31. srpna 2024 na viděnou ve Vratislavicích.

Srdečně Vás zveme

DECANTÉ WINES

MĚSTSKÁ ČÁST VRATISLAVICE NAD NISOU

Doprava a Parkování

Informace k parkování, viz plánek.

 

Plánek areálu

 

Spolupořadatel festivalu:

Generální partner festivalu:

ČSOB

Hlavní partneři festivalu:

ČSOB ČSOB

Partneři festivalu:

Hlavní mediální partner festivalu:

FESTIVAL VÍNA LIBEREC
Kulturní centrum Vratislavice 
Nad Školou 165
463 11 Liberec 3
Navigovat

Working...